Żywa lekcja historii

Ile ważyła zbroja? A ile ważył miecz? Jakie stroje nosiły szlachcianki? Jak wyglądały safianowe buty szlachcica? Który z królów elekcyjnych panował najkrócej? A który był niezbyt dobrze wychowany? To tylko niektóre z licznych pytań, na które odpowiedzi udzielili członkowie grupy historycznej.

15 października uczniowie uczestniczyli w „żywej lekcji historii”. Przenieśliśmy się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia pierwszych królów elekcyjnych. Goście opowiedzieli o stanie szlacheckim, jego zwyczajach i problemach. Podczas prezentacji siły polskiej husarii w powietrzu świstały szable, a ochotnicy zmagali się z ciężarem zbroi  rycerskiej. Nie obyło się również bez pojedynku oraz huku wystrzałów z najprawdziwszego muszkietu. Na koniec najuważniejsi uczestnicy „żywej lekcji” otrzymali najprawdziwsze monety z tamtego okresu, wykonane  przez prowadzącego w obecności zebranych.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article