XIV OBCHODY GMINNEGO DNIA ZABYTKÓW

18.05.2022r. wzięliśmy udział w XIV Obchodach Gminnego Dnia Ochrony Zabytków. Teren gminy podzielony został na dwie trasy. Trasa II skupiała się wokół miejscowości Nieżywięć, Kruszyny, Brudzawy oraz Kawki. Tą trasę pokonaliśmy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Małkach i Szkoły Podstawowej w  Kruszynach odwiedzając następujące miejsca: kościół parafialny w Nieżywięciu; tablicę pamiątkową pomordowanych nauczycieli na  budynku Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu; tablicę pamiątkową urodzonego w miejscowości Nieżywięć pilota ppłk. Kazimierza Benza; kościół parafialny w Kruszynach , cmentarz przykościelny, kościół parafialny w Brudzawach wraz z przyległym cmentarzem, budynek byłej Szkoły Podstawowej, miejsce pamięci tablica pamiątkowa zamordowanego nauczyciela; kościół filialny w Kawkach oraz miejsce pamięci – grób jeńców radzieckich. Następnie Słoszewy i  zespół dworsko-parkowy: dwór, kuźnia, spichlerz, stajnia, park z drzewostanem, grodzisko wczesnośredniowieczne. Po zwiedzaniu Izby pamięci Jana Zumbacha, prezentowaliśmy zdjęcia z wycieczki w GOK-u w Bobrowie, posililiśmy się kiełbaskami z grilla. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i książkę.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article