XII obchody Gminnego Dnia Zabytków

16 maja uczniowie klasy IV i VI  z uczniami ze szkół z  Kruszyn i Małek poznawali zabytki naszej gminy. Najpierw z zaciekawieniem oglądali stare sprzęty gospodarskie zgromadzone w sali wystawowej Bractwa Rycerskiego Foluszek w Zgniłobłotach. Następnie podziwiali zabytki architektoniczne. Były to kościoły w Nieżywięciu, Brudzawach, Kruszynach i Kawkach. Opowiadali o nich proboszczowie parafii z Kruszyn i Nieżywięcia. Zachwyciły również dwory z przyległymi parkami w Nieżywięciu i Słoszewach. Gościnni właściciele gospodarstwa agroturystycznego w Nieżywięciu państwo Kibil poczęstowali zwiedzających babeczkami. Uczniowie odwiedzili też Izbę Pamięci Jana Zumbacha, gdzie przedstawiciel Stowarzyszenia „Aktywna Gmina” opowiadał o pilocie Dywizjonu 303. Na koniec uczniowie  przedstawili zdobytą wiedzę o zabytkach, był też grill i napoje.

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article