Wyjazd do grodu Foluszek

W dniu 11 września klasa V uczestniczyła w żywej lekcji historii  w grodzie Foluszek. Przed grodem przywitał uczniów swoim zawołaniem mistrz Bractwa Rycerskiego kasztelan Jan Majewski. Na początku wizyty w Ośrodku Edukacji Historycznej każdy uczeń założył  średniowieczny strój. Następnie nasi uczniowie wraz z uczniami z innych szkół wyruszyli do lasu, aby odnaleźć rośliny, herby,i  wykonywać zdjęcia. Po powrocie zwycięska drużyna szukała zakopanych monet. Na miejscu w grodzie uczniowie strzelali z łuku, lepili garnki z gliny.  Atrakcją  był pojedynek na gumowe miecze. Na pożegnanie wyjazdu było ognisko z kiełbaskami. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała Iwona Kosobucka.

[ngg src=”galleries” ids=”4″ display=”basic_thumbnail”]

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article