Wycieczka do Warszawy

Warszawa to z pewnością obowiązkowy punkt na mapie podróży każdego Polaka. Uczniowie klas 5-8 mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych atrakcji podczas trzydniowej wycieczki zorganizowanej pod kierownictwem p. Reginy Leszczyńskiej. Program był wypełniony po brzegi a dzieci dzielnie znosiły kilkunasto kilometrowe spacery, choć nie obyło . Odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Park Łazienki wraz z Pałacem na Wodzie, Zamek Królewski… Uczniowie podziwiali także panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki oraz zmianę warty honorowej przy Pomniku Nieznanego Żołnierza. Chyba największe wrażenie zrobiło Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spędziliśmy kilka godzin. Nie obyło się też bez spaceru po Krakowskim Przedmieściu i Starówce, podczas którego przewodnik opowiadał o ich najważniejszych punktach. Udało się też zorganizować wieczorny spacer do Multimedialnego Parku Fontann i na Bulwary Wiślańskie, gdzie niestety złapał nas deszcz. Uczniowie wynieśli z tej wycieczki nie tylko worek nowych wiadomości i doświadczeń, ale także umocnili swoje więzi koleżeńskie.

FOTO W GALERII

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article