Wycieczka do Torunia grupy 5 i 6-latków

W dniu 12.03. 2019r. grupa 5 i 6- latków wybrała się na wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach „Cyferkowe ABC”. Miały okazję utrwalić sobie proste działania matematyczne, takie jak dodawanie czy odejmowanie. Budowały również budowle z klocków na planie koła czy kwadratu. Dzieci zobaczyly wystawy tematyczne: „O obrotach”, „Rzeka”, „Takie to proste”, gdzie mogły dotykać eksponaty i wprawić je w ruch, eksperymentować.

Następnie wybraliśmy się do Planetarium. Tam dzieci obejrzały bajeczke „ASTROPIES ŁAJKA”. Poznały również kilka gwiazdozbiorów i wysłuchał ciekawostek na temat księżyca i kosmosu.

[ngg src=”galleries” ids=”79″ display=”basic_thumbnail”]

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article