WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniu18.10.2023r. uczniowie z klas I-III pojechali do Torunia. W programie wycieczki była wizyta w teatrze dla dzieci „Baj Pomorski” i Muzeum Toruńskiego Piernika wraz z warsztatami. Uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Mała Urania- kosmiczna podróżniczka”. Bohaterką była podróżująca po kosmosie dziewczynka o imieniu Urania, która wraz z przyjaciółmi: łazikiem marsjańskim o imieniu Łajzik oraz latającym dronem zwanym Droną przemierzali kosmos odkrywając tajemnice. Mała Urania- Kosmiczna Podróżniczka to zabawna i wzruszająca opowieść o odwadze, marzeniach i radzeniu sobie z lękami, która pokaże widzom, że najważniejszym krokiem w osiągnięciu swoich celów jest stawienie czoła własnym obawom. Po obejrzeniu przedstawienia, przeszliśmy do Muzeum Toruńskiego Piernika. Tam zwiedziliśmy interaktywne, multisensoryczne sale muzeum przedstawiające historię powstawania pierników. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników. Poznali tajniki powstawania korzennych ciasteczek. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał pierniczek wykonany przez siebie.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article