Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Płocku

Wyprawa w dalekie strony po to, by zobaczyć żyjące na wolności dzikie zwierzęta, jest trudna do zorganizowania i bardzo kosztowna. Właśnie dlatego dzieci z Oddziału Przedszkolnego 5 i 6 latków w dniu 13.05.2019r. wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Celem wycieczki było przekazanie dzieciom idei ochrony dzikich gatunków zwierząt, ginących najczęściej w wyniku ograniczania ich naturalnych siedlisk. Wiele gatunków zwierząt, wytępionych całkowicie na wolności, zostało uratowanych dzięki hodowli w ogrodach zoologicznych.

W Płockim zoo hodowanych jest około 580 gatunków zwierząt, w tym wiele okazów cennych, rzadko spotykanych w innych ogrodach. Zwierzęta te pochodzą zazwyczaj z odległych, egzotycznych krajów. Wiele z nich żyje na innych kontynentach. Dzieci miały możliwość oglądania dzikich zwierząt z bliska. Udało się Nam również obejrzeć pokaz karmienia fok.

[ngg src=”galleries” ids=”94″ display=”basic_thumbnail”]

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article