Wycieczka do Gniezna i Poznania

17 maja uczniowie z klas IV, V i VI wyjechali do pierwszej stolicy Polski Gniezna, gdzie zwiedzili z przewodnikiem katedrę gnieźnieńską, zobaczyli zabytkowe drzwi gnieźnieńskie i usłyszeli historię świętego Wojciecha, następnie zwiedzili podziemia katedry i weszli po 240 schodach na taras widokowy, aby podziwiać panoramę Gniezna. Z pierwszej stolicy Polski uczniowie z wychowawczyniami pojechali do Poznania, gdzie o 12.00 podziwiali renesansowe kamieniczki i ratusz z koziołkami. Następnie autobusem gminnym dotarli do galerii maltańskiej, aby zjeść posiłek. Następnie pieszo powędrowali nad jeziorem maltańskim na kolejkę górską Adrenalina i zjazdy na pontonach ze skoczni narciarskiej z wysokości 70 metrów. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Poznańskiej Palmiarni, w której przewodnicy opowiedzieli o ciekawych roślinach z różnych stref klimatycznych. Na końcu był czas na zakup pamiątek.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article