Wycieczka do Foluszka

W dniu 13 września 2021 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. Błażejem Kopką udali się na warsztaty do Grodu „Foluszek” w gm. Bobrowo. Specjalnym zawołaniem przywitał ich kasztelan grodu: p. Jan Majewski. Po przekroczeniu palisady i bramy wjazdowej przenieśliśmy się w czasie do średniowiecza. Udział w żywej lekcji historii zaczął się od założenia specjalnego odzienia. Po wysłuchaniu legend i zapoznaniu się z etosem rycerskim uczniowie mieli do wykonania kilka zadań. Pod opieką kasztelana grodu uczniowie mieli możliwość strzelania z łuku, zapoznali się z tajnikami rzemiosła garncarskiego oraz nauką fechtunku na machinach. Podczas pobytu w tej niezwykłej szkole każdy poczuł się jak prawdziwy rycerz. Na koniec odbyło się wspólne ognisko i podsumowanie zajęć. Rozdano nagrody i pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców poszczególnych konkurencji.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article