WYCIECZKA DO BISKUPINA

27 marca klasa trzecia udała się do Biskupina na warsztaty wielkanocne oraz zwiedzanie Osady Biskupin. W Osadzie uczniowie mieli okazję zobaczyć i posłuchać  jak 2700 lat temu żyli ówcześni mieszkańcy. Większość uczestników stwierdziła, że dawniej ludziom żyło się o wiele trudniej i nie chcieliby tak żyć.  Kolejnym punktem wycieczki były  warsztaty w Zajeździe Biskupin. Było to świetne połączenie zabawy z przekazywaniem wiedzy na temat dawnych obrzędów wielkanocnych. Program obejmował:  przedstawienie zwyczajów  wielkanocnych,  ubijanie masła w kierzynkach oraz formowanie baranków, robienie i dekorowanie mazurków, drewnianych kurczaków i zajączków oraz tworzenie palm wielkanocnych. Wszystkie czynności podejmowane przez dzieci sprawiły im mnóstwo frajdy.  Wykonane własnoręcznie prace, każdy uczestnik wycieczki zabrał do domu. Po zajęciach warsztatowych uczniowie zasiedli do pięknie udekorowanego stołu, aby wspólnie zjeść uroczyste śniadanie wielkanocne.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article