UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

30 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Nieżywięciu odbyło się uroczyste Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystościach wzięli udział rodzice, Pani dyrektor Aleksandra Kotas, przedstawiciele rady Rodziców Pani Anna Jastrzębska i Pani Justyna Werner oraz uczniowie z klasy VIII z Samorządu Uczniowskiego i z pocztu sztandarowego. Najpierw przewodniczący szkoły Bartosz Sikorski powitał wszystkich zebranych na tej uroczystości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz znajomość zasad ruchu drogowego. Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu Ślubowania Pani dyrektor Aleksandra Kotas symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Następnie wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciele rodziców i SU wręczyli drobne upominki. Po zakończeniu uroczystości pierwszoklasiści i zaproszeni goście udali się do stołówki na przygotowany poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

About The Author