TYDZIEŃ EKOLOGICZNY

22 kwietnia 2022 roku po raz 14 odbył się Tydzień Ekologiczny w SP w Nieżywięciu. Tym razem celebrowaliśmy Dzień Ziemi w zupełnie inny sposób. Wyszliśmy ze szkoły w poszukiwaniu przyrody, poświęciliśmy czas na bycie z naturą. Stworzyliśmy ciekawe kompozycje z traw, szyszek, kamieni. Tworzyliśmy również ” kwiatoumilacze”, które ozdabiają teren naszej szkoły. Na konkurs fotograficzny „Ja, tu rosnę” wpłynęło wiele ciekawych prac ukazujących jak przyroda walczy o swoje miejsce. Wszyscy uczniowie od przedszkolaków po ósmoklasistów, pani dyrektor, nauczyciele, zaproszeni goście, w tym pan wójt Paweł Klonowski, prezes i skarbnik Koła Łowieckiego, sołtys wsi Dąbrówka brali czynny udział w świętowaniu Dnia Ziemi.