ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w Nieżywięciu w sposób szczególny świętowaliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, mieszkańcy naszej okolicy, władze lokalne i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystościach związanych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej powstańca styczniowego – Wojciecha Falarskiego oraz upamiętnieniem wszystkich bohaterów naszego regionu, którzy przyczynili się do tego, że obecnie żyjemy w wolnym kraju. Nasi uczniowie pięknie wystąpili w Wiejskim Domu Kultury podczas uroczystej sesji Rady Gminy, gdzie uczcili pamięć bohaterów słowem, piosenką i tańcem. Podziwialiśmy również występy laureatów Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Podczas odsłonięcia płyty wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” przez odśpiewanie 4 zwrotek hymnu narodowego wspólnie ze wszystkimi uczestnikami obchodów, po czym zostały złożone kwiaty.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article