Światowy Dzień Chleba.

Chleb jest od tysięcy lat podstawowym elementem posiłków. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować chleb i tych, którzy muszą na niego wspólnie pracować. Dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6 latków również obchodziły Światowy Dzień Chleba. Najpierw poznały etapy powstawania chleba ze szczególnym zaznaczeniem ważnej roli pracy rolnika, młynarza oraz piekarza. Po tej części dzieci zostały wprowadzone w świat kulinarny, wspólnie z panem Włodkiem zaczęły przygotowywać ciasto na chleb. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wsypywały poszczególne produkty, mieszały je i obserwowały jak rośnie ciasto. Każdy oczekiwał na świeżo upieczony chleb. Wreszcie nastąpił moment degustacji pysznego chleba.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article