,,Sprintem do Maratonu” – V Ogólnopolski Bieg Przedszkolaków!

Mali Sportowcy!

Wczorajszy dzień był dniem dłuuugo wyczekiwanym przez naszych przedszkolaków, ponieważ to właśnie wczoraj nasze przedszkole dołączyło do grupy małych maratończyków!

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych zdecydowaliśmy się wystartować w biegu zorganizowanym na sali gimnastycznej o godz. 11:00. Może się wydawać, że dystans niewielki, ale dla nich była to prawdziwa przygoda, a przede wszystkim dobry wstęp do późniejszego biegania. Tego dnia obowiązywał wszystkich strój sportowy, wygodny, zapewniający swobodę ruchów. Przygotowany przez rodziców poczęstunek uprzyjemnił nam czas oczekiwania….. Aby imprezie nadać jeszcze bardziej unikatowego charakteru Panie pobrały materiały pomocne w oprawie imprezy biegowej. Tego dnia nie mogło również zabraknąć hymnu maratończyka! Przed startem wszyscy uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce, natomiast po biegu, dzieci wykonywały ćwiczenia relaksacyjne. Niespodzianką zawodów były rumiane jabłuszka, banany, zbożowe ciasteczka oraz izotonik ,,małego sportowca”. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach były zwycięzcami maratonu! Każdy przedszkolak na mecie otrzymał medal. Nasze przedszkolaki po raz kolejny udowodniły, jak ważny jest sport dla zdrowia i życia każdego z nas!

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article