Międzynarodowy Dzień Matematyki

Dnia 13 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Międzynarodowy Dzień Matematyki.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.

Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły umiejętność przeliczania, kodowania, poznały pojęcie osi symetrii, układały ciągi rytmiczne. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia.

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article