Konkursu “Mistrzowie literatury. Aleksander Fredro”

Konkurs “Mistrzowie literatury” na szczeblu powiatowym jest organizowany przez Szkołę Podstawową w Pokrzydowie. Ma on na celu rozpowszechnianie wiedzy uczniów na temat życia i twórczości najwybitniejszych polskich pisarzy i poetów oraz rozwijanie wiedzy z zakresu teorii literatury. W tym roku konkurs poświęcony jest życiu i twórczości Aleksandra Fredry. Do zgłoszenia szkoły do konkursu potrzebna jest drużyna składająca się z trzech uczniów klas 7-8. Etap szkolny miał na celu wyłonienie najlepszych uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na szczeblu powiatowym. W tym roku zarówno konkurs główny, jak i etap szkolny zostały przeniesione do sieci. Uczniowie rozwiązywali test na portalu gdynianka.pl.

W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 23 marca 2021 r., wzięło udział sześcioro uczniów z klas 7-8. W teście wyłoniono czterech najlepszych uczniów. Konieczna była dogrywka o miejsce trzecie.

Skład komisji: Iwona Kosobucka, Kinga Mrozowicz – Dembińska, Patrycja Chmielewska.

Laureaci etapu szkolnego konkursu “Mistrzowie literatury”: I miejsce Patryk Misztal, II miejsce Mateusz Dolega, III miejsce Wiktor Burczyński. Drużyna będzie reprezentowała szkołę podczas konkursu, który odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. na portalu gdynianka.pl.

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article