Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

30 listopada w naszej szkole odbył się „Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”. Chętni  uczniowie z klasy VII i VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę w otwartym quizie, który z powodu pandemii Covid-19 odbył się na internetowej platformie Quizizz. Test składał się z 30 pytań w języku polskim związanych z czterema krajami niemieckojęzycznymi: Niemcami, Austrią, Szwajcarią i Lichtensteinem. Zakres materiału ujętego w quizie był szeroki i obejmował między innymi położenie miast, zdjęcia zabytków, narodowe potrawy oraz flagi i godła. Na odpowiedź na każde pytanie startujący uczniowie mieli 45s.

W konkursie wzięło udział czworo uczniów. Najlepiej test rozwiązał uczeń klasy VIII Patryk Misztal, który udzielił tylko dwóch błędnych odpowiedzi. Patryk uzyskał wynik 93%. II miejsce zajął Adam Stawski z wynikiem 83%, a trzecie Karol Gutowski. Mimo czwartego miejsca dobry wynik (67%) uzyskała również Wiktoria Koziorzemska.

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article