Konkurs o krajach niemieckojęzycznych

W naszej szkole odbył się „Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych” dla klasy VII i VIII. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w teście, który składał się z 24 zadań. Pytania sformułowane w języku polskim związane były z czterema krajami niemieckojęzycznymi: Niemcami, Austrią, Szwajcarią i Lichtensteinem. Zakres materiału ujętego w teście był szeroki i obejmował między innymi położenie miast, narodowe potrawy oraz flagi i godła. Uczniowie dodatkowo musieli rozpoznać na ekranie zabytki, znane postacie oraz określić tytuł utworu muzycznego.

W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów. Najlepiej test rozwiązał uczeń klasy VIII Mateusz Dolega. II miejsce zajął Wiktor Burczyński, a trzecie uczeń klasy VII Antoni Nastały. Serdecznie gratulujemy!

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article