Inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek 2 września w Szkole Podstawowej w Nieżywięciu odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Akademia rozpoczęła się od powitania przybyłych gości. Pani dyrektor przypomniała wszystkim zebranym, że 1 września przypadała 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych.

Tego dnia w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści recytowali, śpiewali piosenki, odgadywali zagadki, tym samym zdobywając przepustką do pasowania na ucznia.

Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Do ślubowania także przystąpili rodzice pierwszoklasistów, którzy przysięgali pomagać  dzieciom, wpierać z wszystkich sił oraz często przytulać w dobrych i złych chwilach.

[ngg src=”galleries” ids=”125″ display=”basic_imagebrowser”]

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article