GMINNY KONKURS POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

12 maja odbył się w naszej szkole „Gminny konkurs pomocy przedmedycznej”. W konkursie wzięły udział szkoły z: Drużyn, Małk, Kruszyn i Nieżywięcia. Każda szkoła wystawiła do rywalizacji drużynowej trzech przedstawicieli. Najpierw odbyła się cześć teoretyczna, w której uczestnicy musieli zmierzyć się z testem składającym się z 23 pytań. Wyniki indywidualne z testu były sumowane do punktacji drużynowej. W tej części każda drużyna mogła zdobyć łącznie 120 pkt. Następnie zespoły demonstrowały swoją wiedzę na temat pomocy przedmedycznej rozwiązując zadania praktyczne z wylosowanych zestawów. Ich poczynania oceniała komisja konkursowa w składzie: Michał Hanuszewski (prezes OSP Nieżywięć), Barbara Kamińska (wykwalifikowana pielęgniarka).W tej części drużyna mogła zdobyć 30 punktów. Najlepsza drużynowo okazała się Szkoła Podstawowa w Drużynach. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Na III miejscu uplasowała się SP Kruszyny, a na IV SP Małki. Dodatkowo nagrodzono również uczniów indywidualnie za najlepiej napisany test. II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Marta Tykarska. Oprócz niej szkołę reprezentowały jeszcze Julia Radziszewska i Alicja Myślińska. Wszystkie drużyny oraz indywidualni zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci gier i voucherów, które wręczyli im wójt gminy Bobrowo Pan Paweł Klonowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu Pani Aleksandra Kotas. Dziękujemy wójtowi za ufundowanie, nagród, a komisji konkursowej za pomoc w organizacji turnieju. Konkurs zorganizowali Pani Katarzyna Zadrożna i Pan Błażej Kopka. Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article