GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbył się 7 stycznia w sali Wiejskiego Domu Kultury w Nieżywięciu. Festiwal był połączony z eliminacjami do Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Brodnicy. W Festiwalu wzięli udział soliści oraz zespoły. Byli oni oceniani przez komisję wg następujących kategorii:

  • szkoły podstawowe kl. 1-3
  • szkoły podstawowe kl. 4-6
  • szkoły podstawowe kl. 7-8

W składzie Komisji oceniającej wykonawców znaleźli się:

  • Pani Joanna Nehring – Roszkowska – instruktor w Brodnickim Domu Kultury oraz
  • Pan Kacper Nadolski- akustyk w Brodnickim Domu Kultury.

Komisja zakwalifikowała najlepszych wykonawców do etapu powiatowego. W kategorii soliści kl. 1-3 do powiatu z naszej szkoły zakwalifikowała się: Adrianna Suchocka z klasy 2.

W kategorii zespoły kl. 4-6 zakwalifikował się: Zespół Gwiazdeczki.

Zwycięzcom – Wójt Gminy – Pan Paweł Klonowski i Przewodniczący Rady Gminy- Pan Ryszard Włodarczyk wręczyli książki ufundowane przez Urząd Gminy w Bobrowie oraz  wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

[ngg src=”galleries” ids=”149″ display=”basic_slideshow”]

About The Author

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article