„Dzień Drzewa” w oddziałach przedszkolnych.

Dnia 8 października 2021r. dzieci 3,4,5,6 letnie obchodziły Dzień Drzewa.

To międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Przedszkolaki cały tydzień przygotowywały się do tego wydarzenia, poznając leśną tematykę. Wybrały się na spacer do lasu w celu poszukiwania leśnych skarbów. Poznały rodzaje grzybów i zwierzęta żyjące w lesie.

Z tej okazji również wraz z rodzicami przygotowały plakaty informacyjne na temat polskich drzew.

8 października 2021, miały okazję poznać ciekawostki na temat drzew (z czego wyrastają, jak określić ich wiek, czemu liście zmieniają barwy, dla kogo drzewa są domem, jaki pokarm i schronienie dostarczają zwierzętom), dzięki wizycie Pani Doroty Sulkowskiej – przedstawiciela Nadleśnictwa Brodnica, która przybliżyła dzieciom te informacje.

Nasza placówka otrzymała również wiele przydatnych podarunków w postaci książek i plakatów o tematyce leśnej, oraz sadzonki drzewek, które dzieci będą mogły posadzić we własnych ogrodach.

Na zakończenie dzieci posadziły „Buk” w szkolnym ogrodzie, który będą pielęgnowały każdego dnia. Dziękujemy Państwu Weronice i Łukaszowi Gajkowskim za ofiarowanie drzewka.

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article