Dzień drzewa w Oddziałach Przedszkolnych.

10 października 2022 roku , dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Drzewa. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Przygotowania trwały od wieku dniu, gdyż każdy przedszkolak wraz z rodzicami miał do wykonania zadanie specjalne. 3,4 latki miały do przygotowania sylwetkę drzewa, 5 latki plakat o tematyce – „Drzewo jest domem dla…”, 6 latki – pracę o tematyce, „Gdyby lasów nie było to…”. Wspólną pracą wszystkich dzieci były jesienne drzewa, ozdobione w liście, wykonane różnorodną techniką (przeplatanką, wyklejanką). Z prac dzieci powstała piękna tematyczna wystawa, którą można było oglądać na szkolnych korytarzu.

Naszym specjalnym gościem była Pani Dorota Sulkowska, przedstawiciel Nadleśnictwa Brodnica, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o tym jak należy dbać o lasy, jak prawidłowo sadzić drzewa, oraz jak poznać ich wiek.

Świadomość dbania o drzewa, naszych przedszkolaków wzrasta z każdym rokiem. Każdy przedszkolak otrzymał sadzonkę, którą będzie mógł zasadzić w sowim ogrodzie.

Galerię zdjęć można zobaczyć na przedszkolnym Facebook’u – https://www.facebook.com/przedszkole.niezywiec

Udostępnij innym poprzez:
Previous Article
Next Article