100-lecie odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 w Naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Rano zostały rozdane zakupione wcześniej pamiątkowe kotyliony. Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, biliśmy „Rekord dla Niepodległej”, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny o Niepodległości. Miejscowi pasjonaci  historii przygotowali dla nas niezwykłą wystawę pamiątek dokumentów, książek sprzętu wojskowego i związanego z historią. Podczas apelu w skupieniu wysłuchaliśmy historii naszego kraju, recytacji wierszy patriotycznych i śpiewu pieśni patriotycznych w wykonaniu zwycięzców gminnego konkursu pieśni patriotycznych. W biciu rekordu przy tablicy pamiątkowej Kazimierza Benz uczestniczyły wszystkie dzieci i nauczyciele, wielu rodziców i dostojni goście, a wśród nich wójt Gminy Bobrowo pan Paweł Klonowski.

Zobacz film przedstawiający odśpiewanie hymnu:

[ngg src=”galleries” ids=”9″ display=”basic_thumbnail”]